Dla Ciebie stworzymy odpowiedni klimat
Dla Ciebie stworzymy odpowiedni klimat
Dla Ciebie stworzymy odpowiedni klimat

Chłodnictwo

Serwis chłodniczy, serwis urządzeń chłodniczych, serwis zamrażarek niskotemperaturowych, serwis zamrażarek laboratoryjnych, serwis lad chłodniczych, serwis witryn chłodniczych, serwis komór chłodniczych, serwis mroźni, montaż chłodni, montaż instalacji chłodniczych, serwis agregatów wody lodowej, naprawa agregatów wody lodowej, przegląd agregatów wody lodowej, serwis komór klimatycznych, backup CO2

Klimatyzacja

Serwis klimatyzacji, czyszczenie klimatyzacji, przegląd klimatyzacji, montaż klimatyzacji, naprawa klimatyzacji

Wentylacja

Serwis central wentylacyjnych, przegląd central wentylacyjnych, montaż central wentylacyjnych, naprawa central wentylacyjnych, spawanie nagrzewnic central wentylacyjnych

Chłodzenie w lodówce ze sprężarką następuje w wyniku przemiennego parowania i skraplania się czynnika chłodzącego. Cały ten proces dokonuje się w obiegu zamkniętym.
Najistotniejszą częścią lodówki jest sprężarka. Za jej sprawą dochodzi do wszystkich reakcji fizycznych poprzez które następuje obniżenie temperatury. Odpowiada ona również za podniesienie ciśnienia w układzie. Podczas wzrostu ciśnienia podnosi się temperatura czynnika. Czynnik przechodzący przez sprężarkę jest pod postacią gazu. W takiej formie trafia do skraplacza.

W wyniku styczności skraplacza z chłodniejszym powietrzem na zewnątrz urządzenia determinuje schładzanie czynnika i przekształca się w ciecz. Ciecz przechodzi poprzez cienką rurkę, tzw. kapilarę gdzie następuje zdławienie przepływu.

Schłodzony, ciekły czynnik chłodniczy trafia na parownik. W tym miejscu, w niskiej temperaturze oraz ciśnieniu, dochodzi do jego wrzenia. Wytwarzający się wtedy schłodzony gaz efektywnie absorbuje ciepło z wnętrza. Odparowany gaz z parownika ponownie zasysany jest przez sprężarkę aby ponownie go sprężyć.

Hałas stanowi o rozpoczęciu pracy sprężarki. Zadziało się tak za sprawą czujnika termostatu, który zarejestrował zwiększenie się temperatury w komorze. W skutek tego rozpoczął się cały mechanizm mający na celu utrzymanie niskiej temperatury w komorze lodówki.

Chłodzenie w lodówce bez sprężarki następuję przy użyciu ogniwa Peltiera. Jest to cienka biała płytka wykonana z półprzewodników, która podczas przepływu prądu z jednej strony oddaje ciepło natomiast z drugiej oddaje tzw. "chłód". Ogniwo przeważnie montowane jest między dwoma radiatorami gdzie jeden znajduje się wewnątrz komory zaś drugi na zewnątrz.

W porównaniu do chłodziarek ze sprężarką, nie są tak efektywne, ale mogą być mniejszych gabarytów oraz mniej ważyć, a ich budowa jest o wiele mniej skomplikowana.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.