Dla Ciebie stworzymy odpowiedni klimat
Dla Ciebie stworzymy odpowiedni klimat
Dla Ciebie stworzymy odpowiedni klimat

Chłodnictwo

Serwis chłodniczy, serwis urządzeń chłodniczych, serwis zamrażarek niskotemperaturowych, serwis zamrażarek laboratoryjnych, serwis lad chłodniczych, serwis witryn chłodniczych, serwis komór chłodniczych, serwis mroźni, montaż chłodni, montaż instalacji chłodniczych, serwis agregatów wody lodowej, naprawa agregatów wody lodowej, przegląd agregatów wody lodowej, serwis komór klimatycznych, backup CO2

Klimatyzacja

Serwis klimatyzacji, czyszczenie klimatyzacji, przegląd klimatyzacji, montaż klimatyzacji, naprawa klimatyzacji

Wentylacja

Serwis central wentylacyjnych, przegląd central wentylacyjnych, montaż central wentylacyjnych, naprawa central wentylacyjnych, spawanie nagrzewnic central wentylacyjnych

Zasada działania klimatyzatora jest identyczna jak lodówki. Następuje w wyniku przemiennego parowania i skraplania się czynnika chłodzącego. Cały ten proces dokonuje się w obiegu zamkniętym.

Agregat jest zbudowany ze sprężarki, skraplacza, wentylatora, elektronicznego zaworu rozprężanego, zaworu czterodrogowego i płytki elektronicznej wraz z czujnikami. Sprężarka tłoczy czynnik w postaci gazu, który przechodzi przez skraplacz. Tam dzięki ochłodzeniu skrapla się i przechodząc przez zawór rozprężny transportowany jest do jednostki wewnętrznej gdzie następuje parowanie gazu, a co za tym idzie oddawanie tzw. "chłodu" . Po odparowaniu czynnik w postaci gazu zasysany jest do spręzarki. Zastosowanie wentylatorów - skraplacza i parownika było niezbędne do osiągnięcia dużych mocy chłodniczych przy stosunkowo nie wielkich rozmiarach agregatu i jednostki wewnętrznej.

Obecnie wszystkie klimatyzatory produkowane są w technologii inverterowej. Oznacza to, że prędkość obrotowa silnika sprężarki jest zmienna. Rozwiązanie te niesie za sobą wiele zalet, m.in. mniejsze zużycie prądu i mniejsze wahania temperatury w klimatyzowanym pomieszczeniu. Zastosowanie sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej wymusiła zastosowanie elektronicznego zaworu rozprężnego, który zwiększa lub zmniejsza dławienie przepływu gazu w zależności od aktualnej prędkości sprężarki. Zawór zbudowany jest z silnika krokowego, który dostaje impulsy od płytki elektronicznej, ta zaś mierzy przy pomocy czujników temperatury i ciśnienia temperaturę przegrzania gazu w parowniku, aby efekt chłodzenia był jak najbardziej efektywny. Słyszalne przy podaniu zasilania ciche postukiwania to właśnie zawór rozprężny, który się właśnie pozycjonuje- sprawdza swoje położenie.

Obecne klimatyzatory są również wyposażone w funkcję grzania. Dzieję się tak dzięki wbudowaniu zaworu czterodrogowego, który powoduję odwrócenie przepływu gazu. Odwrócenie przepływu powoduje, że parownik jest skraplaczem, zaś skraplacz parownikiem. Przy przełączeniu zaworu sprężarka tłoczy gaz o wysokiej temperaturze do jednostki wewnętrznej gdzie oddając ciepło skrapla się i w postaci cieczy transportowany jest do agregatu gdzie następuję parowanie a co za tym idzie tzw. "oddawanie chłodu".

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.